در چشم پزشکی دو دسته عامل تاثیر گذار، تعیین کننده‌های اصلی در نتایج اعمال جراحی و درمانی می‌باشند. فاکتورهای مرتبط با نیروی انسانی مشتمل بر دانش، مهارت، سرعت تصمیم گیری، دقت و هوش. فاکتورهای مرتبط با تجهیزات که در ارتباط با تکنولوژی و فناوری پیشرفته روز دنیا بوده که البته تا حد زیادی وابسته به نیروی انسانی و دانش و مهارت استفاده از این ابزار می‌باشد.
با یک نظر به سوابق تحصیلی، علمی و پژوهشی دکتر زارعی و تیم همراه و همچنین بررسی تکنولوژی به کار گرفته شده می‌توان به این باور رسید که این مرکز در زمینه خدمات جامع چشم پزشکی به بیش از آنچه ادعا می‌کند دست یافته است.

دستگاه ليزر ياگ Ellex

دستگاه ليزر ياگ Ellex يكی از پيشرفته ترين دستگاه‌های ليزر ياگ برای برداشتن كپسول كدر شده عدسی يا غبارآلودگی لنز (PCO)، ليزر عنبيه برای پيشگيری از آب سياه (Laser Iridectomy) می‌باشد. علاوه بر اين، دستگاه ليزر Ellex تنها دستگاه موجود در جهان با مجوز FDA آمريكا برای از بين بردن مگس پران (Floater) می‌باشد.

دستگاه آی او ال مستر ۷۰۰

این دستگاه کمپانی زایس که جزو انواع برتر در نوع خود می باشد، با تحول در اندازه گیری پارامترهای لنزهای درون چشمی برای بیش از یک دهه در کنار جراحان حضور موثر داشته است. همچنین با همکاری متخصصین چشم پزشکی و مهندسین پزشکی برای بهبود استاندارد طلایی بیومتری تلاش هایی صورت گرفته است که نتیجه آن در مدل جدید IOL MASTER این کمپانی تحقق پیدا کرده است.

دستگاه پنتاکم HR

دستگاه پنتاکم قادر است طی چند ثانیه ارزیابی همه جانبه ای از اطاق قدامی چشم ارائه کند. میزان ضخامت قرنیه و عدسی چشم بیمار از طریق ویژگی‌های مرتبط با افتراق نور در محیط مربوطه قابل اندازه گیری و محاسبه می‌باشد.

دستگاه تومی TMS-4N

نوعی دستگاه مدل سازی توپوگرافی بوده که اطلاعات دقیقی درباره خصوصیات انکساری و تغییرات قرنیه ارائه می‌کند. برخلاف کراتومتر معمولی، این دستگاه با استفاده از نقشه‌های رنگی و جدیدترین تکنولوژی کامپیوتر به تشخیص دقیق مشکلات چشم می‌پردازد.

دستگاه اسپكولار ميكروسكوپ Topcon

دستگاه اسپكولار ميكروسكوپ Topcon دستگاه پيشرفته با مجوز FDA آمريكا بوده كه سلول‌های اندوتليال قرنيه را شمارش و آناليز می‌كند. اين سلولها نقش عمده ای در عملكرد و شفافيت قرنيه داشته و شمارش آن در تشخيص ديستوفی‌های قرنيه و عوارض احتمالی عمل‌های داخل چشمی بسيار حائز اهميت است. انجام اسپكولار ميكروسكوپی بصورت دوره ای پی از کاشت لنزهای داخل چشمی و همچنين لنزهای تماسی توصيه می‌شود.

دستگاه اتو رفراکتومتر KR-1

این دستگاه قادر است نمایش تصویری مردمک روی پنل کنترلی، اطلاعات کامل از چشم راست و چپ ارائه دهد. این دستگاه بر خلاف نسل‌های قبلی نیازی به استفاده از اهرم کنترلی ندارد.

دستگاه تونومتر CT1P

تاپکون در سال ۱۹۸۷ به ساخت دستگاه تونومتر غیر تماسی CT-11P پرداخت که در مقایسه با نسل‌های قبلی بسیار فشرده می‌باشد. انعطاف پذیری بالای پنل کنترلی آن موجب شده است تا این دستگاه در موقعیت‌های مختلف اتاق سنجش قابل جاسازی باشد.

دستگاه اسلیت لمپ BQ 900

این دستگاه به دلیل تنوع بالای کارکردی و سهولت استفاده از آن، خدمات پیشرفت‌های در زمینه‌ی میکروسکوپی اسلیت لمپ ارائه می‌کند.