جراحی دکتر سیامک زارعی قنواتی

دکتر سیامک زارعی قنواتی

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه، آب مروارید و (پی‌آرکی، فمتولیزیک و اسمایل) از آمریکا

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی مشهد
فوق تخصص سگمان قدامی از دانشگاه شهید بهشتی تهران
فلوشیپ فوق تخصصی بیماری‌های سطحی چشم و قرنیه مصنوعی از دانشگاه میامی آمریکا
فلوشیپ فوق تخصصی قرنیه، کاتاراکت و جراحی عیوب انکساری (لیزیک و اسمایل) از دانشگاه UCLA آمریکا
دوره پیشرفته پیوند قرنیه و بانک چشم از Price Vision Group دانشگاه ایندیانا آمریکا

دکتر سیامک زارعی قنواتی متولد ۱۳۵۶، متخصص و جراح چشم، استاد تمام گروه چشم ، مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد و عضو اصلی هیات مدیره انجمن چشم ایران، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قرنیه، عیوب انکساری و کاتارکت از دانشگاه -UCLA آمریکا و فلوشیپ فوق تخصصی بیماریهای سطحی چشم و کراتوپروتز از دانشگاه میامی- آمریکا و فلوشیپ فوق تخصصی سگمان قدامی است.

وی رتبه دوم اول پره انترنی کشور و رتبه یک درصد برتر دانشگاه می باشد. در آزمون دستیار تخصصی سال ۱۳۸۰ در بین حدود ۱۲ هزار نفر شرکت کننده، با اختلاف چشمگیر رتبه اول کشوری را کسب است. سال ۱۳۸۵ رتبه نخست بورد تخصص کشور (رتبه اول بورد شفاهی و کتبی) را بدست آورده و در آن زمان در آزمون انجمن بین المللی چشم که در سراسر دنیا  با حضور شرکت کنندگانی  از جمله اروپا و آمریکا (حدود ۹۲ کشور) برگزار شد شرکت و رتبه اول جهان را کسب کرده است.

جایزه فلوشیپ از سوی انجمن بین المللی چشم پزشکی برای یک دوره فوق تخصصی در دانشگاه میامی (UN) آمریکا در سال 2011، جایزه فلوشیپ هلمریچ برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ برای یک دوره فلوشیپ فوق تخصصی دانشگاه کالیفرنیا-لوس آنجلس (UCLA) آمریکا (این جایزه از سال ۲۰۱۰ به دو چشم پزشک برگزیده بین المللی برای ادامه تحصیل در یک دوره تخصصی پیشرفته در مراکز برتر آموزش چشم پزشکی جهان اهدا می شود)، اهدای عنوان دانشمند بین المللی چشم پزشکی از طرف انجمن بین المللی چشم پزشکی در سال ۲۰۰۷، رتبه نخست جهانی آزمون Advanced Ico  و کسب عنوان FICO در سال ۲۰۱۰ و رتبه نخست جهانی آزمون بورد بین المللی چشم پزشكی (ICO) در بین ۱۶۴۷ چشم پزشک از ۹۲ کشور جهان از جمله موفقیت های بین المللی وی به شمار می رود.

سال ۲۰۱۰، موفق به کسب جایزه ۲۳۰۰۰ دلاری Helmerich Award برای اولین بار به صورت جهانی شد و برای طی یک دوره یک ساله فوق تخصصی پیوند قرنیه و جراحی عیوب انکساری در دانشگاه UCLA عازم امریکا شد. در پایان این دوره جایزه علمی ICO  Fellowship Award را کسب کرده و برای دوره فلوشیپ بیماریهای سطحی چشم و کراتوپروتز (قرنیه مصنوعی) به مرکز پیشرفته چشم پزشکی Bascom Palmer در دانشگاه میامی آمریکا اعزام شد.

پس از بازگشت از آمریکا، موفق به راه اندازی رشته فلوشیپ بین المللی قرنیه با مجوز انجمن بین المللی چشم (ICO) شد. بدین منظور پس از رایزنی های فراوان با چهره های برجسته چشم پزشکی جهان، پروفسور گیبل رییس انجمن بین المللی چشم به مشهد سفر و بعد از تایید نهایی وی، دانشگاه مشهد در زمره مراکز بین المللی تربیت دانشجویان فوق تخصص از سراسر دنیا در آمد. راه اندازی دوره فلوشیپ چشم پزشکی به صورت بین المللی، برای اولین بار در کشور انجام شد و از این لحاظ سومین مرکز در خاورمیانه می باشیم. وی به دلیل نگارش کوریکولوم برنامه فوق تخصصی فلوشیپ قرنیه و جراحی عیوب انکساری بین المللی، جایزه جشنواره شهید مطهری را کسب کرد.

به دلیل فعالیتهای تحقیقاتی و چاپ بالغ بر ۱۰۰ مقاله علمی پژوهشی (۵۰ مقاله ISI , PubMed) و دارای اچایندکس ۱۲ دو بار حائز عنوان محقق برتر دانشگاه شده است و در جشنواره کشوری رازی در سال ۱۳۹۱ رتبه برتر علوم بالینی را کسب گره است. تا کنون ۴ کتاب از وی به چاپ رسیده است که تالیف فصل سلولهای بنیادی چشم از کتاب مرجع بین المللی قرنیه Copeland and Afshari’s Principles and Practice of Cornea یک از آنها است. وی سردبیر مجله Patient Safety and Quality Improvement و دبیر مجله Current ophthalmology نمایه شده در PubMed می باشد.

وی سال ۱۳۹۵ یک دوره پیشرفته پیوند قرنیه و بانک چشم را در کشور آمریکا گذرانده و موفق به ثبت یک اختراع در این باره شده است که در مجله British Journal  به چاپ رسیده است و با حکم رئیس محترم دانشگاه مجری تاسیس بانک چشم دانشگاه مشهد می باشد و در حال حاضر مدت دو سال است که ریاست بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد را به عهده دارد. نامبرده تا کنون بالغ بر ۶۰ سخنرانی و ارائه کشوری و بین المللی علمی داشته است.

در سال ۱۳۹۹ دکتر سیامک زارعی قنواتی به پاس افتخارات بین‌المللی و فعالیت‌های درخشان بین‌المللی برای انجمن چشم پزشکی ایران به افتخار عنوان [چشم پزشک پارسی] (Persian Ophthalmologist) از سوی بنیاد چشم پزشکی پروفسور شمس و کنگره سراسری فارابی نایل گردید.